Няма да има данък "чипс"
- Редактор: Владимира Ангелова
- Коментари: 0

Приходи от данък "вредни храни" не са планирани.
Хората няма да сменят потребителските си навици. Другата цел на закона няма да бъде постигната. Ще се върви към "контрабанден" внос от Гърция и Румъния на стоки, които там не са обложени с такъв данък, и е много вероятно да не бъде постигната целта да бъде намалена консумацията на вредни храни.
Затова съм с резерви към законопроекта.
Според мен няма да се стигне до законодателно решение за данък "вредни храни", прогнозира в сутрешния блок на Нова телевизия финансовият министър Владислав Горанов.























Моторист загина на булевард „България“
Калин Янакиев: Ветото върху санкциите срещу Русия е позор
Системно източване превръща езерото Текето в блато
Моторист загина на булевард „България“
Илияна Йотова: България държи златна карта