Неясноти около споразумението с Иран вдигнаха цената на петрола

0
Цената на сорт „Брент“ прехвърли 83 долара за барел
Цената на сорт „Брент“ прехвърли 83 долара за барел

Инвеститорите остават скептични след думите на Доналд Тръмп

Световните пазари реагираха с повишение на цените на петрола в ранната търговия във вторник, 16 юни, след като инвеститорите изразиха скептицизъм относно липсата на конкретни детайли в предварителното споразумение за прекратяване на конфликта между САЩ и Иран, съобщават от NOVA.

Скок на черното злато

Цената на суровия петрол от международния референтен сорт „Брент“ отбеляза ръст с 26 цента, прехвърляйки границата от 83 долара за барел. Основната причина за пазарната нервност е неяснотата около реалното възстановяване на доставките през стратегическия Ормузки проток. Анализаторите предупреждават, че нормализирането на корабоплаването в региона може да отнеме значително повече време от първоначалните оптимистични очаквания.

Изявлението на Белия дом

На този фон американският президент Доналд Тръмп се опита да внесе успокоение, като обяви, че предварителният договор за прекратяване на войната вече е подписан. Той загатна, че пълните подробности по споразумението ще бъдат оповестени в най-близко време.

В официалното си изявление Доналд Тръмп коментира: "Много се радвам да съобщя, че договорът е подписан. Сделката е финализирана. А проливът вече е частично отворен. В момента се извършва малка операция по разчистване на няколко мини, които вече са открити. Но по същество корабите вече започват да преминават. В петък проливът ще бъде напълно отворен."

Изпращайте снимки и информация на news@dunavmost.com по всяко време на денонощието!

Остават 2000 символа

Поради зачестилите злоупотреби в сайта, за да оставите анонимен коментар или да гласувате изискваме да се идентифицирате с Google акаунт.

Натискайки на Google бутона коментарът ви ще бъде публикуван анонимно под псевдонима който сте попълнили по-горе в полето "Твоето име". Никаква лична информация за вас няма да бъде съхранявана при нас или показвана на други потребители.

Код за сигурност
* Моля, използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и коментари написани само с главни букви!
Зареди още коментари

Най-четени новини

Календар - новини и събития

Виц на деня

– Мила, защо си гола?

– Ами нямам какво да облека...

– Глупости, да ти преброим роклите: едно, две, здрасти Жоре, три, четири...

Нови коментари