Неотсъдена дузпа в продължението лиши Локо (Русе) от точката в Тервел

0
При спорно съдийство на варненската бригада с главен рефер Мартин Щерев Локомотив (Русе) отстъпи с 1:2 Снимка: Новините Тервел

При спорно съдийство на варненската бригада с главен рефер Мартин Щерев Локомотив (Русе) отстъпи с 1:2 при гостуването си в Тервел.

„Железничарите“ заложиха на познатия агресивен стил на игра и доминираха през големи интервали от двубоя. Домакините откриха след контраатака в 35-ата минута, когато младият Дейвид Филипов бе точен за „Септември ’98“. Отново той покачи в 85-ата минута. Русенци се вдигнаха на силен финален щурм и Огнян Брайнов намали в 87-ата минута след пробив на Динко Станчев.

Във втората минута на даденото продължение на мача бранител на домакините от Тервел изби с ръка топката в собственото си наказателно поле. Реферът Щерев остана безмълвен при тази ситуация, а играчите на „железничарите“ реагираха бурно и в мелето капитанът на Локо (Русе) Живко Парашкевов получи червен картон.

След днешната загуба на „Хитрино“ в Търговище класирането за 3-5 място в Североизточната трета лига се завърза два кръга преди края. Хитрино има 47 точки, Септември ’98 (Тервел) – 46 точки и мач повече, Локомотив (Русе) е с 45 точки.

„Безобразно съдийство на мача ни в Тервел. Порязаха ни за пореден път. Дузпата накрая май само главният съдия не я видя от всички присъстващи на стадиона. Жалкото е, че след картоните ще сме с осакатен състав за следващия мач със „Светкавица“. С оглед на програмата до края на сезона не сме се отказали да гоним по-предно класиране“, сподели след мача старши треньорът на Локо (Русе) Ивайло Кирилов.

В следващия кръг „железничарите“ посрещат Светкавица (Търговище), Мачът е идната неделя, 27 май, от 17:00 часа на стадион „Дунав“.

Съставът на Локо (Русе) в Тервел: Радосвет Христов, Владимир Перчемлиев, Борислав Джарнавлиев, Диян Руменов (80′ – Огнян Брайнов), Джан Али, Живко Парашкевов /капитан/, Стефан Митев, Мирослав Георгиев, Мартин Недков, Валентин Валентинов (75′ – Мартин Иванов), Динко Станчев.

Най-висша форма на препоръка в България: "Кажи, че аз те пращам"!