Наталия Киселова: Подкрепям развитието на ядрената енергетика в България

0
Може да се мисли за втора ядрена централа, ако има ресурси
Може да се мисли за втора ядрена централа, ако има ресурси

Може да се мисли за втора ядрена централа, ако има ресурси

Председателят на Народното събрание Наталия Киселова изрази категорична подкрепа за развитието на ядрената енергетика в България. По време на посещението си в град Козлодуй тя заяви пред журналисти, че страната ни трябва да инвестира не само в нови мощности на площадката на АЕЦ "Козлодуй".

"Подкрепям развитието на ядрената енергетика в България, не само за нови блокове на площадката на АЕЦ „Козлодуй"", заяви Киселова.

Председателят на парламента допълни, че при наличие на необходимите възможности и ресурси, държавата може да обмисли изграждането на втора ядрена централа.

Специален акцент в изказването ѝ беше поставен върху човешкия ресурс в сектора. Според Киселова е необходимо да се работи целенасочено както за запазване на съществуващите кадри в ядрената енергетика, така и за подготовката на нови специалисти.

Изпращайте снимки и информация на [email protected] по всяко време на денонощието!

Остават 2000 символа

Поради зачестилите напоследък злоупотреби в сайта, от сега нататък за да оставите анонимен коментар изискваме да се идентифицирате с Facebook или Google акаунт.

Натискайки на един от бутоните по-долу коментарът ви ще бъде публикуван анонимно под псевдонима който сте попълнили по-горе в полето "Твоето име". Никаква лична информация за вас няма да бъде съхранявана при нас или показвана на други потребители.

* Моля, използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и коментари написани само с главни букви!
Зареди още коментари

Най-четени новини

Календар - новини и събития

Виц на деня

Говорят си двама студенти след изпит:

- Колко изкара?

- Тройка.

- Е, нали за шестица се готвеше?

- Абе, в последният момент си викам я аз да изкарам тройка, пък с останалите пари да си купя пиене...

Харесай Дунавмост във Фейсбук

Нови коментари