Млади щангисти от Русе релаксират на лагер в Равда

0

Състезателите от Тежкоатлетически спортен клуб – Русе в момента са на възстановителен лагер.

Възпитаниците на треньорите Кръстина и Радослав Атанасови са в курортен комплекс „Равда“.

Лагерът е подарък от президента на клуба доц. д-р Кирил Панайотов за положения труд от страна на децата и отличните резултати, които те постигат на национални и международни състезания от началото на годината. Възпитанците на ТСК – Русе получават подобна награда за пета поредна година.

Припомняме, че само от последното Държавно лично първенство провело се през пролетта в Хасково, възпитаниците на ТСК – Русе завоюваха 62 медала. От тях 9 златни, 8 сребърни и 4 бронзови медали в двубоя.

Отделно в индивидуалните класирания младите щангисти спечелиха още 28 златни, 26 сребърни и 8 бронзови медала. Клубът имаше и свой представители в националния отбор при мъжете за Европейското първенство по вдигане на тежести, което се проведе в края на месец март в Румъния.

Стилиян Гроздев успя да спечели сребро в двубоя и злато в изхвърлянето, а при дебюта си при мъжете Ангел Русев се нареди на пето място в двубоя.