Методи Андреев: България върви към диктатура на олигархията

1
Делян Пеевски контролира прокуратурата и съда чрез Борислав Сарафов и Георги Чолаков, смята бившият народен представител
Делян Пеевски контролира прокуратурата и съда чрез Борислав Сарафов и Георги Чолаков, смята бившият народен представител Снимка: БНР / Архив

Делян Пеевски контролира прокуратурата и съда чрез Борислав Сарафов и Георги Чолаков, смята бившият народен представител

Лидерът на ДПС-Ново начало Делян Пеевски набира сила. Това коментира последните политически събития в предаването "60 минути повече политика" в ефира на Радио Стара Загора бившият народен представител и политически анализатор Методи Андреев.

Повод за изказването му стана изненадващото оттегляне на Джевдет Чакъров от председателския пост във фракцията на ДПС около Ахмед Доган и присъединяването му към ДПС-Ново начало. Същият ход дни по-късно направи и депутатът Ваня Василева.

По думите на Методи Андреев случващото се с фракцията около Ахмед Доган е напълно логично. Според него хората в тази политическа общност са обучени да следват пътя на парите и затова той предрече, че пътят на активистите около Доган е към партията на Пеевски.

Методи Андреев посочи, че през Борислав Сарафов и Георги Чолаков Делян Пеевски контролира прокуратурата и съда. "Правителството на ГЕРБ, БСП и ИТН играе ролята на мокър печат, който узаконява волята на Делян Пеевски. Неговото влияние в изпълнителната власт е огромно", коментира бившият народен представител.

По думите на Методи Андреев с бързи стъпки България върви към диктатура на олигархията. Той коментира също, че към този момент не се очертават предсрочни избори, тъй като никой не застрашава, по думите му, едноличната диктатура на Пеевски и Борисов.

Бившият народен представител отхвърли възможността президентът Румен Радев да бъде носител на промяната и източник на политическа алтернатива.

Той не спести критики и към политическото представителство на ПП-ДБ, отбелязвайки, че заигравката с ГЕРБ и Пеевски в периода на т.нар. "Сглобка" е разочаровала и обезверила хората. "Обществото няма доверие в обявилите се за промяна. Това е така, защото хората от ПП-ДБ прекалиха с добрите отношения с мафията. Те заиграха с нея и вместо тя да загуби влиянието си, те загубиха такова. В момента няма политически лидер, който да вдъхне доверие на хората, които наистина желаят промяна за страна", заяви още Андреев.

Изпращайте снимки и информация на [email protected] по всяко време на денонощието!

Остават 2000 символа

Поради зачестилите напоследък злоупотреби в сайта, от сега нататък за да оставите анонимен коментар изискваме да се идентифицирате с Facebook или Google акаунт.

Натискайки на един от бутоните по-долу коментарът ви ще бъде публикуван анонимно под псевдонима който сте попълнили по-горе в полето "Твоето име". Никаква лична информация за вас няма да бъде съхранявана при нас или показвана на други потребители.

* Моля, използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и коментари написани само с главни букви!
Зареди още коментари

Най-четени новини

Календар - новини и събития

Виц на деня

Нямам търпение да почнат да обявяват бедствено положение заради преспи от 3 сантиметра и арктически температури от минус два градуса.

Харесай Дунавмост във Фейсбук

Нови коментари