"Медика" - Русе отличи 11 лекари с нови специалности и научна степен
- Редактор: Мирослава Бонева
- Коментари: 1

Сред отличените са четирима кардиолози и невролог със степен "Доктор по медицина"
С тържествена церемония днес Лечебни заведения МЕДИКА изразиха признание към 11 свои лекари, които успешно защитиха специалност или придобиха научната и образователна степен "Доктор по медицина" през май 2025 година. Всички те са дългогодишни членове на екипа и са придобили своите квалификации с подкрепата на Програмата за насърчаване на професионалното развитие на медицинския персонал на МЕДИКА.
Всеки от отличените специалисти получи плакет и поздравителен адрес от името на управителя на Лечебни заведения МЕДИКА – проф. д-р Кирил Панайотов.
Специална чест за невролог
Специална чест беше отдадена на д-р Росица Кръстева – началник на отделението по Нервни болести в УМБАЛ МЕДИКА РУСЕ, която придоби образователната и научна степен "Доктор по медицина". Нейният успех е още едно доказателство за възможностите, които университетската болница предоставя – да бъде не само лечебно, но и научно-образователно средище от най-висок ранг.
Сред новите правоспособни специалисти са 10 лекари, завършили успешно своето обучение по специалност. Четирима от тях са кардиолози, а останалите представляват направленията образна диагностика, клинична лаборатория, съдова хирургия, оториноларингология, хирургия и пластично-възстановителна и естетична хирургия.
Подкрепа за професионалното развитие
Тържественото събитие е жест към лекарите от МЕДИКА и признание за техните усилия, постоянство и принос към качеството на здравните услуги – както в доболничната, така и в болничната помощ. То е и част от последователната политика на лечебните заведения да изграждат авторитетна, високоспециализирана и конкурентна университетска база.
Водещият на церемонията проф. д-р Огнян Хаджийски – председател на Научно-развойния департамент, в своето обръщение благодари на колегите си за отдадеността и стремежа към усъвършенстване и им пожела много спасени животи и признателни пациенти.
Медицинският директор на Лечебни заведения МЕДИКА д-р Панайот Панайотов подчерта, че придобиването на специалност е началото на най-удовлетворителния период от житейския път на лекаря, но още по-голяма отговорност за живота и здравето на хората.
Експертни съвети
Административният директор на Лечебни заведения МЕДИКА Алисе Муртезова сподели визията на ръководството за развитие на здравното заведение и отправи апел към участниците да продължават възходящия си професионален път.
Един от най-големите експерти в кардиохирургията проф. д-р Пламен Панайотов сподели, че е впечатлен от броя млади лекари, които са придобили специалност в МЕДИКА. Той ги посъветва да не се притесняват да се учат от по-опитните си колеги.
Медицинският директор на кардиологична болница МЕДИКА КОР проф. д-р Добрин Василев призова новите специалисти да не спират да мислят извън матрицата и да четат, ако искат да станат добри професионалисти.
Подготовка за бъдещето
В епоха на динамично развитие, нови технологии и навлизане на изкуствения интелект в медицината само подготвените и мотивирани специалисти могат да отговорят на предизвикателствата. Затова ръководството на МЕДИКА продължава да подкрепя – включително финансово – своите кадри в стремежа им към знание, развитие и принадлежност към една общност, устремена към бъдещето.
Отличените специалисти са д-р Росица Кръстева (образователна и научна степен "Доктор по медицина"), д-р Сайфие Црънкова, д-р Павлина Севова, д-р Ганна Гвоздецка и д-р Владимир Шурупов (специалисти по кардиология), д-р Атанас Ставров (съдова хирургия), д-р Калоян Тонев (втора специалност – хирургия), д-р Петър Бонев (пластично-възстановителна и естетична хирургия), д-р Олена Пронко (оториноларингология), д-р Калина Найденова (образна диагностика) и д-р Стела Цанкова (клинична лаборатория).
























Докладвай този коментар за нередност
×Иваничка : В младите лекари ни е надеждата. Вярно че и опитът има значение, но пък младостта има амбиция, има енергия, истинска страст към живота и професията. За мен такива хора заслужават само адмирации!