Мъжът, блъснал жена на "Цариградско шосе", е бил с 1,89 промила

0
32-годишният мъж е шофирал с 1,89 промила алкохол, пострадалата жена е с травма на главата
32-годишният мъж е шофирал с 1,89 промила алкохол, пострадалата жена е с травма на главата Видео: bTV

32-годишният мъж е шофирал с 1,89 промила алкохол, пострадалата жена е с травма на главата

Софийската районна прокуратура повдигна обвинение и задържа 32-годишнен мъж, предизвикал пътнотранспортно произшествие в столицата след употреба на алкохол. Инцидентът, при който е пострадала жена, е станал в ранните часове на 12 декември.

Според събраните доказателства, около 03:41 часа обвиняемият е управлявал лек автомобил по булевард "Цариградско шосе". В района на моста на алея "Яворов" той е загубил контрол над превозното средство и е блъснал движещата се пред него кола.

Ранена жена и висока концентрация на алкохол

При сблъсъка е пострадала жена, която е получила средна телесна повреда. Медицинските прегледи са установили травма на главата и счупване на ребра.

Направеният тест с дрегер е отчел, че 32-годишният водач е седнал зад волана с концентрация на алкохол в кръвта от 1,89 промила.

Процесуални действия

По случая е образувано досъдебно производство. С постановление на наблюдаващ прокурор мъжът е задържан за срок до 72 часа. Предстои прокуратурата да внесе искане в съда за налагане на най-тежката мярка за неотклонение "задържане под стража".

Изпращайте снимки и информация на [email protected] по всяко време на денонощието!

Остават 2000 символа

Поради зачестилите напоследък злоупотреби в сайта, от сега нататък за да оставите анонимен коментар изискваме да се идентифицирате с Facebook или Google акаунт.

Натискайки на един от бутоните по-долу коментарът ви ще бъде публикуван анонимно под псевдонима който сте попълнили по-горе в полето "Твоето име". Никаква лична информация за вас няма да бъде съхранявана при нас или показвана на други потребители.

* Моля, използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и коментари написани само с главни букви!
Зареди още коментари

Най-четени новини

Календар - новини и събития

Виц на деня

Свекървата звъни на снахата:

- Как е моя синковец?

- Как е... Яко пие ракия, по жени скита, мен пък ме бие!

- Слава Богу, че не боледува!

Харесай Дунавмост във Фейсбук

Нови коментари