Масово премахват банкоматите от селата
- Редактор: Мирослава Бонева
- Коментари: 0
Все повече села в България остават без достъп до пари в брой
Банките масово закриват банкоматните си устройства в малките населени места, а местните хора се принуждават да пътуват по няколко десетки километри, за да теглят пари, предава NOVA. На този фон съвсем логично звучи статистиката, според която все още огромен процент от плащанията у нас са кешови.
Село Пастра се намира на пътя за Рилския манастир. Банкомат местните хора нямат. Затова в Пастра държат парите си в брой. Банкомати има в град Рила, който е на около 20 минути път. Това често се превръща в голямо неудобство.
























Съдът потвърди глобата на шефката на НДК
Хотели в Златни пясъци свалят цените с до 40%
15-годишен шофьор "лети" със 150 км/ч край Кубрат
Асен Василев: Бюджетът е писан от българската олигархия
15-годишен шофьор "лети" със 150 км/ч край Кубрат