Лавината влачила младежите 800 метра
- Редактор: Петър Симеонов
- Коментари: 0

Двама сноубордисти се спасили от лавината и подали сигнал за другите двама затрупани.
Двама сноубордисти са успели сами да излязат от падналата голяма лавина в Пирин. Те са подали сигнал, че други двама са затрупани.
Преди малко планинските спасители свалиха телата на починалите и се очаква линейка, която да ги откара за аутопсия. Голямата лавина е влачила над 800 м. младежите и се е спряла на около 50 м. от хижа "Бъндерица", съобщава 24 часа.
В акцията са участвали и двете кучета Норд и Закс. Двамата затрупани са имали еърбеци, които са се отворили, но това не ги е спасило. Карали са в гориста местност. Първият е бил с включено пипс (лавинен уред), което е спомогнало да бъде намерен по-бързо. Вторият е открит със сонда.
Планинските спасители от два дни предупреждават за високата лавинна опасност заради навалелия нов сняг. Въпреки това извън пистите по улеите продължават да излизат търсачи на силни усещания.





















Омбудсманът даде Росица Георгиева на прокурор
Надежда Нейнски: Техеран гарантира сигурността на България
"Еко Русе Груп" призова русенци да не изхвърлят незагасена...
Петима мъже пребиха шофьор на пътя Русе - Разград
Омбудсманът даде Росица Георгиева на прокурор