Починал е ирландският турист, паднал в Пирин планина

0
Младият мъж издъхна в болницата в Разлог
Младият мъж издъхна в болницата в Разлог

Младият мъж издъхна в болницата в Разлог

Трагичен край настъпи за 29-годишния ирландски турист, който пострада тежко при инцидент в района на хижа "Бъндерица" в Пирин планина. Младият мъж е издъхнал в Многопрофилната болница за активно лечение - Разлог, където бе настанен в критично състояние, съобщиха от лечебното заведение.

Инцидентът е станал в сряда около 14:30 часа, когато туристът е бил част от група, правеща снимки на фона на природата. По данни на Планинската спасителна служба (ПСС), младежът е загубил равновесие и е паднал в улеите под връх "Тодорка".

Сигналът за инцидента е подаден от Ивайло Лефтеров, дежурен в Централния денонощен пост на ПСС, след което незабавно е изпратен спасителен екип от ПСС - Банско.

Драматична спасителна акция

Поради тежкото състояние на пострадалия е поискана въздушна подкрепа чрез Центъра за спешна медицинска помощ с въздушен транспорт (ЦСМПВ). Хеликоптерът е излетял, но заради техническа неизправност е трябвало да се върне в базата си.

"Ударило се е най-вероятно в скали, защото има тежка черепно-мозъчна травма", обясни д-р Сашко Караджов, реаниматор в МБАЛ - Разлог.

Въпреки проблема с хеликоптера, спасителният екип на ПСС е успял да окаже първа долекарска помощ на място. Пострадалият е транспортиран с носилка във вакуум матрак до Бъндеришка поляна, откъдето с моторна шейна е свален до паркинга на "Стара котва". Оттам линейка на Центъра за спешна медицинска помощ - Разлог го е транспортирала до болницата.

Изпращайте снимки и информация на [email protected] по всяко време на денонощието!

Остават 2000 символа

Поради зачестилите напоследък злоупотреби в сайта, от сега нататък за да оставите анонимен коментар изискваме да се идентифицирате с Facebook или Google акаунт.

Натискайки на един от бутоните по-долу коментарът ви ще бъде публикуван анонимно под псевдонима който сте попълнили по-горе в полето "Твоето име". Никаква лична информация за вас няма да бъде съхранявана при нас или показвана на други потребители.

* Моля, използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и коментари написани само с главни букви!
Зареди още коментари

Най-четени новини

Календар - новини и събития

Виц на деня

Нямам търпение да почнат да обявяват бедствено положение заради преспи от 3 сантиметра и арктически температури от минус два градуса.

Харесай Дунавмост във Фейсбук

Нови коментари