КАТ вади още 178 камери срещу войната по пътищата
- Редактор: Петър Симеонов
- Коментари: 0
Акция "Скорост" стартира днес и ще продължи до края на седмицата.
КАТ ще извади 178 камери в поредна битка с войната по пътищата. Това обявиха от МВР. Мерките са част от започналата днес акция "Скорост, предава BULGARIA ON AIR.
От полицията обявиха, че акцията ще тече през цялата седмица. Тя ще бъде в два етапа. Първият е разполагането на 30 камери на магистралите, републиканските пътища и места, на които има регистрирана концентрация от произшествия.
Останалите камери, които ще следят за нарушения са тези, които се намират в патрулните автомобили. Акция "Скорост" се провежда на територията на целия Европейски съюз.
Освен това от 06:00 часа на 2 април до 06:00 часа на 3 април камерите ще работят денонощно.
От МВР също така разкриха, че през миналата година при провеждането на акцията са били регистрирани 28 хиляди нарушения.
























15-годишен шофьор "лети" със 150 км/ч край Кубрат
Асен Василев: Бюджетът е писан от българската олигархия
Хотели в Златни пясъци свалят цените с до 40%
ДАМТН: Община Русе бави ремонта на язовир „Николово“
Рибар извади трофейна пъстърва в река Огоста