Камион помете кортежа на молдовския президент
- Редактор: Петя Георгиева
- Коментари: 0
Президентът на Молдова Игор Додон е настанен днес в болница след пътно-транспортно произшествие с кортежа му на пътя между градовете Стръшени и Кълъраш на около 50 километра северозападно от столицата Кишинев, съобщиха молдовската телевизия "Публика" и РИА Новости.
По първоначална информация камион, чийто шофьор е нарушил правилата за движение, е връхлетял президентския кортеж, при което една от колите се е преобърнала, а друга е със сериозни щети.
От Службата за държавна охрана съобщиха, че трима души са пострадали при катастрофата. Те са с леки и средни травми.
Според портала "Унимедия" обаче, майката на президента - Галина Додон, която е пътувала с него, е по-тежко ранена. Тя е била транспортирана в болница от екип на Спешна помощ с фрактури.
43-годишният Игор Додон е президент на Молдова от декември 2016 година.























Над 40 сигнала за мазут по плажовете на Южното Черноморие
Нов парк променя облика на квартал „Дружба“
Нов парк променя облика на квартал „Дружба“
Хотели в Златни пясъци свалят цените с до 40%
Съдът потвърди глобата на шефката на НДК