Изследване показа последствията от смесване на енергийна напитка с алкохол
- Редактор: Калоян Добрев
- Коментари: 0

Консумацията на енергийни напитки в комбинация с алкохол е толкова опасна, колкото употребата на силни наркотици като кокаина, пише в. "Дейли мирър", цитиран от БТА.
Този микс оставя трайни следи при подрастващите, които в по-късен етап ще имат затруднения в психичните механизми на възнаграждението и по-трудно се правят с дрогите и пиенето.
Авторът на изследването констатира, че даването на енергийни напитки на опитни мишки не ги карало да пият повече алкохол. Но когато високите нива на кофеин бивали смесвани със спиртни напитки, гризачите показвали физически и неврохимични признаци, близки до тези на мишки, приели кокаин.
Опасната комбинация се получава само при смесване, докато при отделна консумация тя не е налице.






















Моторист загина на булевард „България“
Проблемът с нощните пеперуди в Русе поражда караници между...
Моторист загина на булевард „България“
Започнаха преговори между Иран и САЩ в Швейцария
Ахмед Хасанов е новият главен мюфтия