Изсъхнали дървета застрашават минувачите в Парка на възрожденците

2

Русенка алармира за потенциалната опасност за деца и възрастни

Русенка сигнализира за потенциална опасност от падащи дървета в "Парк на възрожденците". В публикация във Facebook групата "Писмо до кмета на Русе", жената изразява сериозното си притеснение за безопасността на преминаващите граждани и най-вече на децата, които ежедневно посещават мястото.

Опасност за преминаващите

Според сигнала на жителката на града, състоянието на част от растителността в района е силно компрометирано. Тя описва наличието на напълно изсъхнали и изгнили стъбла, които създават реални предпоставки за тежък инцидент при евентуално пречупване.

"Разхождайки се в Парка на възрожденците, виждам няколко съвсем изсъхнали и изгнили дървета", сподели русенката в своята публикация в социалната мрежа.

Призив за незабавни мерки

Основното притеснение на авторката на сигнала е свързано с високата посещаемост на парка, особено от млади семейства. Тя подчертава, че липсата на превантивни мерки от страна на отговорните институции може да доведе до нежелани последствия.

"Въпрос на време е да паднат и да наранят някого. А тук се разхождат и играят много деца", заявява категорично жената в своя призив за навременна реакция.

Изпращайте снимки и информация на news@dunavmost.com по всяко време на денонощието!

Остават 2000 символа

Поради зачестилите злоупотреби в сайта, за да оставите анонимен коментар или да гласувате изискваме да се идентифицирате с Google акаунт.

Натискайки на Google бутона коментарът ви ще бъде публикуван анонимно под псевдонима който сте попълнили по-горе в полето "Твоето име". Никаква лична информация за вас няма да бъде съхранявана при нас или показвана на други потребители.

Код за сигурност
* Моля, използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и коментари написани само с главни букви!

Списък с коментари

  • 1
    2
    Само там ли...
    Същото е в голямата градина на центъра и до нея, под носа на кмета - поне няколко изсъхнали дървета. В съчетание с разположените пейки на места за удоволствието на нощните компании, а не на всички граждани, които никой не си прави труда на върне на местата им, и сухите и/или порутени фонтани в настъпващия топъл сезон - кра-со-та!
  • 1
    1
    Мунчо
    В целия град е така. Пенчо, докога?
Зареди още коментари

Най-четени новини

Календар - новини и събития

Виц на деня

Кандидат за общ работник

Шефът:

– Какви претенции имате?

Кандидатът:

– 3000 лв. заплата и 40 дена отпуск.

– Ще ви дам 10 000 лв, секретарка и автомобил.

– Вие се шегувате!?

– Вие пръв започнахте!

Нови коментари