Испанците искат повече бежанци
- Редактор: Владимира Ангелова
- Коментари: 1
Близо 500 000 излязоха по улиците на Барселона, за да поискат от испанското правителство да приеме повече бежанци.
Шествието достигна символично до брега на Средиземно море, където миналата година загинаха над 5 000 мигранти, предаде Нова Телевизия.
Според организаторите, това е най-мащабната демонстрация в Европа от началото на бежанската криза.
По силата на поетите ангажименти Испания трябваше да приеме от 2015 г. Около 16 000 кандидати за убежище.
Досега обаче са пристигнали само 1100 от тях.
























Асен Василев: Бюджетът е писан от българската олигархия
Хотели в Златни пясъци свалят цените с до 40%
ДАМТН: Община Русе бави ремонта на язовир „Николово“
Рибар извади трофейна пъстърва в река Огоста
Тревата в квартал „Чародейка“ избуя над 1,20 метра