Глобиха майка заради отказ да ваксинира детето си
- Редактор: Диляна Маринова
- Коментари: 0

Майка влезе в съда в Смолян заради отказ от имунизация на детето й.
На 12-годишното момиче трябвало да се постави задължителна ваксина срещу морбили, паротит и рубеола, пише 24 Смолян.
Родителят обаче отказал със свой подпис при личния лекар.
Проверка на джипито довело до съставяне на акт по Закона за здравето на майката. Тя трябвало да плати за отказа от ваксинация 100 лева.
Родопчанката оспори финансовата санкция в съда в Смолян.
Неясност при съставяне на акта-когаточно е извършено деянието, пък накара магистратите в областния град да отменятсанкцията.
























Асен Василев: Бюджетът е писан от българската олигархия
Хотели в Златни пясъци свалят цените с до 40%
ДАМТН: Община Русе бави ремонта на язовир „Николово“
Рибар извади трофейна пъстърва в река Огоста
Тревата в квартал „Чародейка“ избуя над 1,20 метра