Гърция изнесе първите количества газ за България
- Редактор: Виктор Тошев
- Коментари: 0

Гръцката независима газова компания M&M e изнесла газ за България на първи юли.
Малки количества са били продадени на изпитателна основа. Сделката следва подписването на споразумението за газов връзка между ДЕСФА и „Булгартрансгаз“ , позволяващо превоза на газ между Гърция и България, предаде агенция "Фокус", позовавайки се на Hellenicshippingnews.
Цената на газта е била договорена на двустранна основа и е били основана на „малка отстъпка в сравнение с българските цени“, според запознати източници. Газта е била продадена от собственото газово портфолио на M&M.
Обменът е бил осъществен на интерконектора Кулата - Сидирокастро.























Истанбул стана база на руския сенчест флот
Над 40 сигнала за мазут по плажовете на Южното Черноморие
Хотели в Златни пясъци свалят цените с до 40%
Семейство с болно дете обвинява Ивомир Димчев в психически...
Над 40 сигнала за мазут по плажовете на Южното Черноморие