„Фолксваген“ съкращава 7 хиляди работници
- Редактор: Ралица Тодорoва
- Коментари: 0

Германският автомобилостроител Фолксваген (Volkswagen) планира да съкрати 7000 работни места, най-вече в Хановер и Емден, съобщи в. "Франкфуртер алгемайне".
По данни на изданието съкращенията са свързани с плановете на компанията за преструктуриране и увеличаване на производството на електромобили. В момента в предприятията на Фолксваген в Хамбург и Емден работят 22 000 служители. Концернът засега не е направил коментар, отбелязва ТАСС.
Сред причините Фолксваген да увеличава производството на електромобили е скандалът "Дизелгейт", избухнал след разкрития през 2015 година, че коли на компанията са били оборудвани със софтуер, занижаващ показателите за емисиите отработени газове при тестове.
























15-годишен шофьор "лети" със 150 км/ч край Кубрат
Асен Василев: Бюджетът е писан от българската олигархия
Асен Василев: Бюджетът е писан от българската олигархия
15-годишен шофьор "лети" със 150 км/ч край Кубрат
15-годишен шофьор "лети" със 150 км/ч край Кубрат