Два американски изтребителя се разбиха
- Редактор: Виктор Тошев
- Коментари: 0
Два американски изтребителя се разбиха, а единият от пилотите загина.
И двата самолета са част от елитни отряди за демонстративни полети. Паднали са при отделни инциденти в Тенеси и Колорадо, които не са свързани помежду си, предаде Нова ТВ.
Катастрофата край град Нешвил е завършила фатално за командира на падналия F-18. Той е бил член на ескадрилата „Сините ангели”, която е тренирала в района за шоу през уикенда.
В Колорадо пилотът на падналия F-16 успял да катапултира. Катастрофата станала само секунди, след като няколко изтребители прелетели над тържеството по случай новия випуск от Военновъздушната академия на Съединените щати. Присъствал и президента Барак Обама, който се срещнал с пилота на падналия самолет.
























Съдът потвърди глобата на шефката на НДК
Хотели в Златни пясъци свалят цените с до 40%
15-годишен шофьор "лети" със 150 км/ч край Кубрат
Асен Василев: Бюджетът е писан от българската олигархия
15-годишен шофьор "лети" със 150 км/ч край Кубрат