Дунав с комфортна преднина

0

На 7.1.2017 година в град София се изигра първата среща четвъртфинал от Висшата лига на България между мъжките отбори на “Неделино” и “Дунав”.

Въпреки бедственото положение и отменените останали срещи от кръга, поради зимната обстановка в страната, мача започна в предварително уговорения час – 13:00.

Съставите на двата отбора:

Дунав” – Стефан Лъвчиев,Теодор Александров, Денислав Коджабашев.

Неделино” – Иван Аянски, Милчо Узунов, Стефан Шутов.

Първата среща бе между Стефан Лъвчиев и Иван Аянски. Първата ракета на “Неделино” е бивш национален състезател, многократен медалист от републикански и международни първенства. Въпреки,че изоставаше с 7:9 в решителната пета част, Лъвчиев навакса до 10:9. Аянски спаси един мач-пойнт, но следващите две поредни точки бяха за русенеца и с това “Дунав” поведе с 1:0.  Аянски -Лъвчиев (11:9, 9:11, 11:9,4:11, 10:12)

Във втория мач Теодор Александров срещна Стефан Шутов. Действащия шампион на България не остави съмнения за класата си и бързо удвои за русенци. Шутов – Александров (6:11, 3:11, 7:11)

В третата среща Милчо Узунов имаше за задача да върне надеждите на “Неделино”. Силите му стигнаха само за един гейм срещу Дени Коджабашев. Така техничния левичар даде солидна преднина на “Дунав”. Узунов-Коджабашев (7:11,6:11,11:7,8:11)

В срещата по двойки Александров и Коджабашев показаха защо са шампиони на България и затвориха отборния мач. Аянски/Узунов – Александров/Коджабашев (11:8,1:11,9:11,7:11)

С тази победаДунав” има комфортна преднина преди втория четвъртфинал, който ще се играе в Русе на 4.2.2017.

Най-висша форма на препоръка в България: "Кажи, че аз те пращам"!