Дунав разгроми „Шумен 2007“ с 4:2

1
"Драконите" спечелиха втората си контрола след като доминираха сериозно през по-голямата част от двубоя Снимка: ФК Дунав

С висока преса, в стил „Ливърпул“, „Дунав“ създаде много положения и разгроми в контрола стария си съперник „Шумен 2007“ с 4:2. Младият състав на „Дунав“ прие гостите на изкуствения терен на помощното игрище в своята база в квартал „Здравец“, пише в.24 часа.

Срещата имаше своята предистория, задължаваща русенци да търсят реванш. През есента в Шумен домакините разгромиха младия русенски тим с 6:1. Атаката на шуменци се води от спрягания за нов изпълнителен директор на „Дунав“ Юлиян Загоров, който след разпадането на сделката и отпадането на русенци от елита отново обу бутонките. След като „Шумен 2007“ поведе с гол на крилото Денис Кадир след бърза контра и удар по диагонала, „Дунав“ бързо взе инициативата и обърна резултата. В 26-тата минута младият талант Джан Хасан изпълни прекрасно пряк свободен удар и изпрати топката в мрежата на гостите, изравнявайки резултата 1:1.

Атаките на русенци продължиха. След пробив на 16-годишния опорен халф на „Дунав“ Кристиан Господинов, топката попадна отново в Джан Хасан. Нападателят подаде на новото попълнение Преслав Петков и крилото изведе русенци напред 2:1 в 30 м. Хасан бе изключително активен в атака, движеше се много, стреляше опасно. В 38-та минута „Шумен 2007“ успя да изравни отново, след бърза контра и нещастен автогол, излъгал младия вратар Цветелин Енчев. В 47-та минута току-що влезлият млад таран Александър Кирилов отново изведе „Дунав“ напред с шут по диагонала.

В 70-тата минута върналият се от „Несебър“ юноша на „Дунав“ Пламен Иванов изпълни технично фаул и изпрати топката в горния ляв ъгъл на вратата на гостите за 4:2.

В следващите си контроли „Дунав“ приема в Русе на 6 февруари – „Спартак“ Плевен, на 13 февруари – „Черноломец 1919“ Попово, а на 20 февруари – отново в Русе среща „Кубрат 2016“. Русенци не можаха да изиграят мача с „Локомотив“ ГО в сряда заради снега и все още не се знае, дали той ще бъде пренасрочен. Според предварителната програма „Дунав“ стартира пролетния полусезон в Североизточната Трета лига с домакинство на „Ботев“ Нови пазар на 27 февруари 2021 г.