„Дунав“ победи „Спартак“ Пл с 2:0

2
"Драконите" записаха поредна победа срещу стар съперник

В третата си контрола за тази пролет русенци записаха поредна победа срещу стар съперник.

По създалата се вече традиция двубоят бе излъчван на канала на клуба във Фейсбук.

На Градския стадион в Русе „Дунав“ победи „Спартак“ Пл с 2:0, като удари и три греди. Двата отбора дълги години си оспорваха Северна България на ниво елитна група, но сега са в третите ешалони, пише 24 часа.

Резултатът откри за русенци Атанас Стамболов в 31-та минута. След самостоятелна акция отдясно крилото заби топката в долния ъгъл на вратаря Галев. В 36-тата минута Симеон Иванов удвои отблизо след подаване отново на Стамболов отдясно. Дунавци се разиграха и създаваха положение след положение пред вратата на гостите, но топката не искаше да влезе за трети път. Направените след почивката смени се отразиха на играта на домакините. Гостите пък отнесоха два червени картона за груби нарушения. Получиха ги Адриан Димитров в 46-тата и Иво Върбанов в 48-та минута, но на тяхно място излязоха други състезатели. Следващата си контрола Дунав“ ще изиграе срещу „Янтра“ Полски Тръмбеш.