„Дунав“ мачка наред

1
„Дунав“ победи като гост „Черно море“ с 2:1
„Дунав“ победи като гост „Черно море“ с 2:1 Снимка: БГНЕС

„Дунав“ победи като гост „Черно море" с 2:1 в среща от 33-ия кръг на Първа футболна лига.

Още в 18-ата минута гостите от Русе излязоха напред в резултата. Тогава Шопов изведе Самир Аясс, а той с едно докосване подаде към Мирослав Будинов, който не пропусна да порази вратата на варненци.

В 56-ата минута Сукуп центрира в наказателното поле на гостите, там се намеси Джелилов, но прати топката право на пътя на Михаил Венков, който с мощен удар от воле изравни резултата.

Радостта на „Черно море“ обаче трая само 4 минути. В 60-ата Шопов успя да се измъкне от защитата на домакините и подаде към Бранимир Костадинов, който донесе трите точки на русенци.

Дунав“ е на 4-то място в класирането с 49 точки, а „Черно море“ е 5-ти с 46.