Диарбекир пламна!
- Редактор: Антония Петрова
- Коментари: 0

В центъра на турския град Диарбекир се води яростно сражение между турската армия и кюрдските активисти.
В уличните боевете двете враждуващи страни използват оръдия и картечници, ехтежът на залповете се разнася по целия град, предава кореспондент на РИА Новости от мястото на събитието, предава Блиц.
Към мястото на стълкновенията фучат линейки, съпроводени от полицейски коли. Вероятно има ранени.
В центърът на Диарбекир е разположен историческият район Сур, който е обграден от древна крепостна стена. Тук има и много архитектурни паметници.
В момента районът е отцепен от турска войска, която води огън по позициите на активистите от Кюрдската работническа партия.
Кметът на Диарбекир Фират Анли е съобщил, че от 70 000 жители на Сур, около 50 хиляди са напуснали домовете си.
























15-годишен шофьор "лети" със 150 км/ч край Кубрат
Асен Василев: Бюджетът е писан от българската олигархия
Хотели в Златни пясъци свалят цените с до 40%
ДАМТН: Община Русе бави ремонта на язовир „Николово“
Рибар извади трофейна пъстърва в река Огоста