Българка стана европейски шампион по шахмат за ученици

4

Поредна купа попълва колекцията на талантливата шахматистка от Червен бряг Патрицие Найманова, съобщава plevenzapleven

На проведения в Черна гора от 11 до 19 октомври турнир за Европейската ученическа купа по шахмат за юноши и девойки до 15 г. състезателката на ШК „Михаил Тал“ е станала безапелационно шампион.

Патрицие е изиграла 31 партии във всички контроли за 7 дни като е спечелила 26 от тях.

Така тя е станала европейски ученически шампион по шахмат и освен желаната купа е спечелила и квота за участие в състезанието на о. Крит през 2020 г.

Близките на Патрицие благодарят на всички, които я подкрепят финансово и морално. Пожелават й успех и здраве, все така нестихваща амбиция и борбеност.