България за първи път с щанд на Клермон Феран
- Редактор: Владимира Ангелова
- Коментари: 0
За първи път България е представена на най-реномирания фестивал за късометражно кино – Клермон Феран.
38-то издание на фестивала се провежда от днес и ще продължи до 12-и февруари.
In The Palace (В Двореца) присъства с щанд, на който ще се представят български заглавия, присъствали в предходни селекции на фестивала в България.
Събитието ще бъде отправна точка за присъединяването на партньори от други държави към развитието на късометражното кино.
През 2014-а година българският филм „Чест” на Павел Веснаков спечели Голямата награда на Клермон – Феран. Успешното заглавие беше финансирано от In The Palace.

























Съдът потвърди глобата на шефката на НДК
Хотели в Златни пясъци свалят цените с до 40%
15-годишен шофьор "лети" със 150 км/ч край Кубрат
Асен Василев: Бюджетът е писан от българската олигархия
15-годишен шофьор "лети" със 150 км/ч край Кубрат