България за първи път с щанд на Клермон Феран

0

За първи път България е представена на най-реномирания фестивал за късометражно кино – Клермон Феран.

38-то издание на фестивала се провежда от днес и ще продължи до 12-и февруари.

In The Palace (В Двореца) присъства с щанд, на който ще се представят български заглавия, присъствали в предходни селекции на фестивала в България.

Събитието ще бъде отправна точка за присъединяването на партньори от други държави към развитието на късометражното кино.

През 2014-а година българският филм „Чест” на Павел Веснаков спечели Голямата награда на Клермон – Феран. Успешното заглавие беше финансирано от In The Palace.

Изпращайте снимки и информация на news@dunavmost.com по всяко време на денонощието!

Най-четени новини

Календар - новини и събития

Виц на деня

– Дядо попе, жена ми беше на изповед, какво каза?

– Тайна... Само на излизане внимавай с рогата да не събориш иконите!

Нови коментари