България триумфира в Берлин

2
Волейболистите на България надиграха титулувания тим на Франция с 3:2 гейма
Волейболистите на България надиграха титулувания тим на Франция с 3:2 гейма Снимка: CEV

Волейболистите на България надиграха титулувания тим на Франция с 3:2 гейма в първия си мач от група В на олимпийската квалификация в Берлин.

Нашите момчета взеха първия и трети гейм, а накрая триумфираха и в тайбрека с 15:8 точки, като не допуснаха и за миг съперника да се доближи до тях в резултата. Националите ни нанесоха първата загуба на Франция в турнира, след като в неделя петлите разбира европейския шампион Сърбия с 3:0.

Утре на българския тим предстои среща с отбора на Холандия. Тя ще се излъчи в 15 ч. наше време по БНТ 3.

Регламентът на европейската олимпийска квалификация в Берлин предвижда само класиралия се първи отбор да замине за игрите в Токио.