България наказа Португалия!

0

Черни мисли налегнаха португалските фенове на футбола след първата за тази година контрола на националния им отбор преди европейското първенство във Франция.

Водените от Кристиано Роналдо наследници на великия Еузебио паднаха 0:1 у дома от пропусналия последните пет големи първенства тим на България. Приятелският мач се игра на стадион “Д-р Магаляеш Песоа” в град Лейрия, където след четири дни домакините приемат Белгия. Този мач бе преместен от Брюксел заради атентатите тази седмица, пише 24 часа.

Големият герой за България бе вратарят Владислав Стоянов. Стражът на шампиона “Лудогорец” спаси невероятни положения, а черешката на тортата в представянето му бе спасената дузпа, която изпълни трикратният носител на “Златната топка” през второто полувреме.

Малко по-късно Стоянов спаси с тяло удал отблизо след излизане на Роналдо сам срещу него, а след това - и удар с глава от няколко метра пак на звездата на “Реал”.

Единственото попадение, донесло победата на България, падна в 20-ата минута. Негов автор бе пълният дебютант Марселиньо, който бе натурализиран буквално преди дни.

На носилка от стадиона си тръгна халфът Симеон Славчев, който си удари главата в тази на Кристиано Роналдо в борба за висока топка.

Португалия - България 0:1 (0:1). Голмайстор: Марселиньо (20). Съдия: Карлос Гомес (Испания). Жълти картони: Страхил Попов, Николай Бодуров.

Португалия: Антони Лопеш, Бруно Алвеш (74-Данило Перейра), Пепе, Елизеу (81-Герейро), Жоао Марио, Виейриня, Рафа Силва (64-Рикардо Куарешма), Вилиам Карвальо (74-Ренато Санчес), Нани (81-Едер), Кристиано Роналдо, Адриен (65-Дани).

България: Владислав Стоянов, Страхил Попов (89-Васил Божиков), Александър Александров, Николай Бодуров, Живко Миланов,Светослав Дяков, Ивайло Чочев, Михаил Александров (65-Симеон Славчев, 90+2-Георги Терзиев), Марселиньо (84-Марселиньо), Ивелин Попов (90+5-Спас Делев), Димитър Рангелов.

Източник: 24 Часа

Най-висша форма на препоръка в България: "Кажи, че аз те пращам"!