Баба изгоря с 300 лева и пръстен. Нямала повече
- Редактор: Иво Димов
- Коментари: 0

Русенка на 76 години е станала жертва на телефонна измама по схемата за предаване на капаро.
Този път поводът бил депозит за закупуване на имот. Това се случило на 17 декември, когато жената получила обаждане на домашния си телефон от мъж, когото припознала за свой приятел. Той я помолил да даде пари на човек с име «Сашко», за да му запази помещение, което щял да купува. Поискал първоначално 500 лева, но тя му обяснила, че има само 300 и златен пръстен за гаранция. После жената отишла на среща с «работник на Сашко» на автобусна спирка на бул. Липник в Русе, където предала на непознат парите, но не успяла да направи това със златния пръстен, защото не го открила в чантата си. Когато се прибрала се свързала с приятеля си и разбрала, че е измамена. Започнато е разследване по случая като е образувано дознание в Първо РУ.
Въпреки многото случаи и купищата съвети към възрастните хора, измамниците успяват да вземат от нашите баби и малкото, което имат.























Стоян Христов оглави "Ротари клуб Русе - Дунав"
Системно източване превръща езерото Текето в блато
Протестиращи в Николово: Става въпрос за живота на деца
19-годишна шофьорка блъсна жена в село Пиргово
Стоян Христов оглави "Ротари клуб Русе - Дунав"