Асен Василев отхвърли обща президентска кандидатура с ГЕРБ

0
Лидерът на "Продължаваме промяната" коментира ареста на кмета на Варна и нападението срещу шефа на полицията в Русе
Лидерът на "Продължаваме промяната" коментира ареста на кмета на Варна и нападението срещу шефа на полицията в Русе Снимка: БГНЕС

Лидерът на "Продължаваме промяната" коментира ареста на кмета на Варна и нападението срещу шефа на полицията в Русе

Председателят на "Продължаваме промяната" Асен Василев заяви, че партията му иска да излъчи обща кандидатура за президент с част от политическите формации, която да се противопостави на ГЕРБ, а не да е обща с тях. Това бе отговорът му на днешното изказване на лидера на ГЕРБ Бойко Борисов, който призова за единен център-десен кандидат за президент.

"Вместо да се гласят някакви хора за постове догодина, по-добре да вземем да свършим някаква истинска работа", заяви Василев и посочи предложенията на "Продължаваме промяната" за обезщетението за майчинство и за младите лекари.

Коментар за кмета на Варна

По повод призива на Борисов за освобождаване на кмета на Варна Благомир Коцев, Василев изрази радост, че лидерът на ГЕРБ "накрая е видял, че това е абсолютно политическо обвинение, скалъпено срещу Благомир Коцев" и че няма причина той да бъде държан в ареста.

"Ако наистина Борисов е честен в тези си мисли, да беше дошъл снощи на протеста във Варна да ги сподели там", добави председателят на "Продължаваме промяната".

Василев заяви още, че ако не могат да намерят преписката, депутатите от партията са готови да помогнат: "Ние ще влезем, имаме депутатски карти, ще отидем до деловодството, до инспекторите, които работят, и ще им помогнем да намерят тази преписка, за да може тя незабавно да стигне до съда и той да се произнесе".

За инцидента с шефа на ОДМВР-Русе

По повод посегателството срещу директора на ОДМВР-Русе старши комисар Николай Кожухаров, Асен Василев коментира, че не е нормално осмокласници да нападат шефа на полицията.

"Това показва пълен разпад на цялата система на правораздаване в страната. Показва неспособност на полицията да защити даже себе си, камо ли да може да защити гражданите", заяви той.

Според Василев, инцидентът доказва, че "когато мутренското е на почит и не се взимат мерки да има ред в държавата, осмокласниците почват да пребиват шефове на полицията".

Нов законопроект за майчинството

В същото събитие Венко Сабрутев от "Продължаваме промяната" съобщи, че партията е внесла нов законопроект, според който младите майки, които се връщат на работа през втората година на детето, да получават пълното си обезщетение, а не 50% от него, както е в момента.

"Предлагаме го сега, за да може управляващото мнозинство да го планира в бюджета за догодина", обясни Сабрутев. Той добави, че дори 25% от майките да се върнат на работа, приходите ще са 26 милиона, а разходът ще е 2 милиона лева. Целта на предложението е младите семейства да могат да си позволят детегледачка или частна детска градина.

Изпращайте снимки и информация на [email protected] по всяко време на денонощието!

Остават 2000 символа

Поради зачестилите напоследък злоупотреби в сайта, от сега нататък за да оставите анонимен коментар изискваме да се идентифицирате с Facebook или Google акаунт.

Натискайки на един от бутоните по-долу коментарът ви ще бъде публикуван анонимно под псевдонима който сте попълнили по-горе в полето "Твоето име". Никаква лична информация за вас няма да бъде съхранявана при нас или показвана на други потребители.

* Моля, използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и коментари написани само с главни букви!
Зареди още коментари

Най-четени новини

Календар - новини и събития

Виц на деня

Нямам търпение да почнат да обявяват бедствено положение заради преспи от 3 сантиметра и арктически температури от минус два градуса.

Харесай Дунавмост във Фейсбук

Нови коментари