2000 свлачища застрашават хора и съоръжения у нас
- Редактор: Анна Тороманова
- Коментари: 0

2075 свлачища дебнат у нас.
Това показва справка на Министерство на регионалното развитие, цитирана от „Монитор”. Според информацията на ведомството около 60 на сто от свлачищата са в градове, села и вилни зони. Те са най-опасни за хората и могат да засегнат съоръжения от републиканската инфраструктура.
Само от началото на годината новорегистрираните свлачища са 22. Освен това при 17 стари се наблюдава ново активизиране.
Останалите 40% от свлачищата също могат да бъдат рискови, но не пряко за живота на хората или за публичната собственост.
Те се намират в земеделски местности и в гористи райони.
























15-годишен шофьор "лети" със 150 км/ч край Кубрат
Асен Василев: Бюджетът е писан от българската олигархия
Асен Василев: Бюджетът е писан от българската олигархия
15-годишен шофьор "лети" със 150 км/ч край Кубрат
15-годишен шофьор "лети" със 150 км/ч край Кубрат