2000 свлачища застрашават хора и съоръжения у нас

0
Само от началото на годината новорегистрираните свлачища са 22
Само от началото на годината новорегистрираните свлачища са 22 Снимка: Красимир Делчев, БГНЕС

2075 свлачища дебнат у нас.

Това показва справка на Министерство на регионалното развитие, цитирана от „Монитор”. Според информацията на ведомството около 60 на сто от свлачищата са в градове, села и вилни зони. Те са най-опасни за хората и могат да засегнат съоръжения от републиканската инфраструктура. 

Само от началото на годината новорегистрираните свлачища са 22. Освен това при 17 стари се наблюдава ново активизиране.

Останалите 40% от свлачищата също могат да бъдат рискови, но не пряко за живота на хората или за публичната собственост. 

Те се намират в земеделски местности и в гористи райони.

Източник: МОНИТОР
Изпращайте снимки и информация на news@dunavmost.com по всяко време на денонощието!

Най-четени новини

Календар - новини и събития

Виц на деня

– Дядо попе, жена ми беше на изповед, какво каза?

– Тайна... Само на излизане внимавай с рогата да не събориш иконите!

Нови коментари