11 души изгоряха при адска катастрофа на ТИР с автобус
- Редактор: Виктор Тошев
- Коментари: 0
11 жертви и 44 ранени, сред които пет деца. Двама са в реанимация в крайно тежко състояние.
Това е черната равносметка от фатален инцидент, станал в 08,47 ч. местно време в Красноярския край. На федералната магистрала М-53 "Байкал" се удрят челно ТИР и автобус. Камионът избухва в пламъци, които се прехвърлят и върху автобуса. На място загиват 11 души.
На местопроизшествието работят оперативно-следствена група и 30 спасители от Министерството на извънредните ситуации на Русия. Заради жестоката катастрофа на магистралата, водеща към Красноярск, се е образувала колона от автомобили, съобщава ТАСС.
23 юли е обявен за ден на траур в Красноярск.
От МВР засега избягват да коментират причините за жестокия пътен инцидент. "Назначени са няколко експертизи", уклончиво казва шефът на регионалното звено на МВР към Красноярския край Руслан Северин. Допускат се както човешка грешка от страна на двамата шофьори, така и причини, свързани с пътя или метеорологичните условия.






















Правителството предлага 20 април да стане официален празник
Катастрофа с камион спря тролеите по 7 линии в Русе
Полша е прехванала два руски изтребителя над Балтийско море
Катастрофа с камион спря тролеите по 7 линии в Русе
Ивелин Михайлов: „Величие“ победи олигархията