Йосиф Миладинов стана първият българин под 49 секунди на 100 метра плуване

0
Така той подобри собствения си национален рекорд от 49.27 секунди, поставен от него през август Снимка: Sportal.bg

Йосиф Миладинов (Младост`91) стана първият българин с плуване под 49 секунди на 100 метра свободен стил

17-годишният талант от Пловдив спечели държавната титла на 50-метров басейн на “Диана” в София с 48.83 секунди, предава  Sportal.bg. Така той подобри собствения си национален рекорд от 49.27 секунди, поставен от него през август месец във Варна. Миладинов се приближи още повече и до олимпийския норматив на 100 метра свободен стил за Токио, който е 48.57 секунди. Той вече има спечелена квота за Игрите в Япония на 100 метра бътерфлай.

Втори на 100 м свободен стил завърши друг състезател с олимпийска квота, но на 200 метра гръб - Калоян Левтеров (Славия). 17-годишният специалист в гърба финишира за 50.58 секунди. С бронзовия медал се окичи Борис Милев (Олимпия) с 51.11 секунди.

Шампионка на 100 метра свободен стил при жените навръх рождения си ден стана Бояна Кирчева (ПСК Черно Море) с 58.20 секунди.