Докъде стигна процедурата по отстраняване на главния прокурор?

0
Зам.-правосъдният министър: Внасяме искането до ВСС съвсем скоро
Зам.-правосъдният министър: Внасяме искането до ВСС съвсем скоро Снимка: БГНЕС

Зам.-правосъдният министър: Внасяме искането до ВСС съвсем скоро

"За мен решението на Конституционния съд не е изненадващ. В момента работим по окомплектоване на сигналите срещу главния прокурор. Те са свързани с нарушения, свързани с Конституцията. След това ще бъде сезиран ВСС."

Това заяви зам.-министърът на правосъдието Борислав Генчев в студиото на Нова телевизия.

Той очаква ВСС да има морала, да изпълни задълженията си и да постави на открита дискусия въпросите, които ще поставят.

Според него има бездействие на прокуратурата по определи казуси като “Мата Хари” и “Барселонагейт”. “Постоянно се налага да обясняваме на европейските си партньори защо няма разследвания срещу корупция по високите етажи на властта, да не говорим за присъди”, каза Генчев.

Той очаква ВСС да свърши своите задължения. “Не искам да вярвам, че ВСС е обречен орган”, заяви зам.-министърът на правосъдието.

На въпрос дали трябва да се изчака попълването на новия състав на ВСС Борислав Генчев каза: “Ако при нас има данни за някои от хипотези на Конституцията, които обуславят предсрочно освобождаване на главния прокурор, ние няма какво да отлагаме” .

Генчев коментира предстоящия разпит на премиера Кирил Петков и говорителката на правителството Лена Бориславова. “Те казаха това, което всички знаем. Надявам се да кажат на какво са били свидетели. Стана ясно, че става въпрос за имена, които са известни в публичното пространство”, заяви той.

Изпращайте снимки и информация на news@dunavmost.com по всяко време на денонощието!

Остават 2000 символа

Поради зачестилите злоупотреби в сайта, за да оставите анонимен коментар или да гласувате изискваме да се идентифицирате с Facebook или Google акаунт.

Натискайки на един от бутоните по-долу коментарът ви ще бъде публикуван анонимно под псевдонима който сте попълнили по-горе в полето "Твоето име". Никаква лична информация за вас няма да бъде съхранявана при нас или показвана на други потребители.

Код за сигурност
* Моля, използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и коментари написани само с главни букви!
Зареди още коментари

Най-четени новини

Календар - новини и събития

Виц на деня

Интервю в държавно учреждение:

- Какво умеете да правите?

- Ами ... нищо.

- Тези места вече са заети.

Харесай Дунавмост във Фейсбук

Нови коментари