Знаете ли за какво служи синята страна на гумичката?
- Редактор: Симона Георгиева
- Коментари: 1

В училище всички сме имали гумички за триене. Помните ли този вид гумичка, която беше разделена на синя и червена страна?
Червената страна се използваше за молив, а синята за химикал. Или поне така си мислихме всички.
Странното беше, че колкото и да се опитвахме да изтрием мастило от лист хартия, то се размазваше, но не изчезваше.Истината се оказа друга, пише actualno.com.
Синята и по-грапава страна на този тип гумички никога не е била предназначена да трие мастило.
Нейната истинска функция е да изтрива молив от по-дебели пластове хартия.
Не го знаехте, нали?
























Съдът потвърди глобата на шефката на НДК
Хотели в Златни пясъци свалят цените с до 40%
15-годишен шофьор "лети" със 150 км/ч край Кубрат
Асен Василев: Бюджетът е писан от българската олигархия
15-годишен шофьор "лети" със 150 км/ч край Кубрат