Земеделец: Цяла нощ палих слама и гуми, за да спася дръвчетата
- Редактор: Анна Тороманова
- Коментари: 1

През последните два дни земеделци от Кюстендилския край се запасяват със слама и автомобилни гуми, за да спасят овощните си дръвчета.
Причината са изключително ниските температури, които вече нанесоха поражения на част от насажденията, пише Монитор.
"Аз имам 100 декара ябълки в Кочериновско. Цяла нощ палих слама и гуми, само и само да спася дръвчетата. В момента те са с оформени плодни пъпки и във фаза на цъфтеж. Представете си какви ще са загубите за мен", коментира притеснен производител.
Той самият станал в ранните часове на нощта, за да напали на няколко места огън в овощната си градина.
Надеждата на мъжа е да успее да спаси дърветата от измръзване, тъй като температурата в Кюстендилски регион падна до -3 градуса.





















Слави Трифонов отказа да свали песента за трагедията в...
Забавиха пускането на асансьорите до "Арена Русе"
Седем министри дават обяснения пред Народното събрание
Венцислав Пенгезов: Бензинът гони цена от 1,50 евро за литър
Иво Цанев: Разширяваме мрежата от "Магазини за хората"