Защо добавят 1 допълнителна секунда в часовника
- Редактор: Кристиян Великов
- Коментари: 0

Светът се подготвя да добави една допълнителна секунда в часовника. Това ще стане на 30 юни, когато циферблатът на атомния часовник в Париж ще покаже 23.59.60 ч., съобщава Нова телевизия.
Причината за тази мярка е да се компенсира забавянето на движението на Земята.
За последно една секунда е добавена през 2012 година, а това спря работата на много интернет сайтове.
Ако допълнителната секунда бъде премахната, грешката в земното време ще бъде 3 минути през 2100 година и 30 минути през 2700 година.
























Съдът потвърди глобата на шефката на НДК
Хотели в Златни пясъци свалят цените с до 40%
15-годишен шофьор "лети" със 150 км/ч край Кубрат
Асен Василев: Бюджетът е писан от българската олигархия
15-годишен шофьор "лети" със 150 км/ч край Кубрат