Започна мащабна акция за контрол на входа на Русе
- Редактор: Мартин Руменов
- Коментари: 2
НАП, АПИ и полиция проверяват превозвачи за нарушения, включително стоки с висок фискален риск
Многоинституционална акция за широкообхватен контрол се провежда от сутринта на 13 май на входа на Русе откъм София. На мястото координирано работят няколко държавни институции, които проверяват всички влизащи в града превозни средства, с особен фокус върху тежкотоварните автомобили.
Освен екипа на БГ тол, който постоянно работи на този пункт, проверки извършват служители на полицията, Автомобилна администрация и специален мобилен екип на НАП. Особено внимание привлича специализираният екип от Агенция "Пътна инфраструктура", изпратен специално от Добрич, чиято основна задача е проверката на тежкотоварни автомобили за тегло и габарити.
"Следим стриктно за нерегламентиран превоз на извънгабаритни товари, както и за претоварване на камионите, което води до разрушаване на пътната инфраструктура," обясниха от АПИ.
Контролните действия съвпадат с влизането в сила от 1 май на новия списък за стоки с висок фискален риск. Новите разпоредби включват строителни материали, автомобили втора употреба и торове, които вече подлежат на специален режим на контрол от страна на НАП.
"Водачите на товарни автомобили трябва да имат предварително деклариран уникален номер за превоза, ако транспортират стоки от тези категории," поясниха от данъчната администрация. Специалистите обърнаха внимание, че при липса на такъв документ превозвачите подлежат на санкции.
Мащабната акция е част от регулярните контролни дейности, които ще продължат и през следващите дни на ключови пътни възли в страната.























