Задействаха BG-ALERT заради жеги в Монтана
- Редактор: Мирослава Бонева
- Коментари: 0

Термометрите в града отчетоха 37 градуса
В Монтана беше задействана системата за ранно предупреждение BG-ALERT поради екстремно високите температури, съобщават от БНТ. Мярката има за цел да изостри вниманието на жителите и гостите на града към рисковете за здравето, свързани с горещото време днес.
Действия на областната управа
Активирането на предупредителните съобщения до мобилните устройства е инициирано от областния управител Иван Каменов. От Областната администрация в северозападния град са информирали предварително, че системата ще бъде задействана в отговор на тежките метеорологични условия.
Температурен пик
Превантивната стъпка е наложена от реално отчетените стойности на термометрите. Според официалните данни на Националния институт по метеорология и хидрология (НИМХ), към 18:00 часа днес температурата в Монтана е достигнала 37 градуса по Целзий.






















