Задържаха петима българи за кражба на 32 тона метал в Германия

3
Стойността на откраднатото се изчислява на около 130 000 евро
Стойността на откраднатото се изчислява на около 130 000 евро Снимка: GettyImages

Петима български граждани за задържани в Германия по подозрение, че от октомври 2017 досега са откраднали 32 тона метал, съобщава it-journal.de, предадеТруд.

Стойността на откраднатото се изчислява на около 130 000 евро.

Петимата, на възраст от 25 до 39 г., действали в окръг Марбург-Бийденкопф, провинция Хесен. Според властите те обирали пунктове за вторични суровини или предприятия за преработката им. Влизали в тях чрез взлом. Задигали преди всичко медни и месингови отпадъци.

Мъжете, които нямат постоянно жителство в Германия, били заловени на 4 април, след нощна акция, при която задигнали 2,5 тона олово и месинг.

Петимата са в следствения арест. Случаят се разследва от полицията и прокуратурата в Марбург.

Източник: Труд
Изпращайте снимки и информация на news@dunavmost.com по всяко време на денонощието!

Най-четени новини

Календар - новини и събития

Виц на деня

– Мила, защо си гола?

– Ами нямам какво да облека...

– Глупости, да ти преброим роклите: едно, две, здрасти Жоре, три, четири...

Нови коментари