Задържаха петима българи за кражба на 32 тона метал в Германия
- Редактор: Петя Георгиева
- Коментари: 4

Петима български граждани за задържани в Германия по подозрение, че от октомври 2017 досега са откраднали 32 тона метал, съобщава it-journal.de, предадеТруд.
Стойността на откраднатото се изчислява на около 130 000 евро.
Петимата, на възраст от 25 до 39 г., действали в окръг Марбург-Бийденкопф, провинция Хесен. Според властите те обирали пунктове за вторични суровини или предприятия за преработката им. Влизали в тях чрез взлом. Задигали преди всичко медни и месингови отпадъци.
Мъжете, които нямат постоянно жителство в Германия, били заловени на 4 април, след нощна акция, при която задигнали 2,5 тона олово и месинг.
Петимата са в следствения арест. Случаят се разследва от полицията и прокуратурата в Марбург.























Системно източване превръща езерото Текето в блато
Протестиращи в Николово: Става въпрос за живота на деца
19-годишна шофьорка блъсна жена в село Пиргово
Стоян Христов оглави "Ротари клуб Русе - Дунав"
Моторист загина на булевард „България“