ВВС транспортираха бебе за лечение във френска болница
- Редактор: Петя Георгиева
- Коментари: 0

Това се е случило в понеделник
Военнослужещи от 16-та транспортна авиационна група от състава на Военновъздушните сили със самолет С-27 „Спартан“ са изпълнили специална задача - транспортиране на тримесечно бебе за лечение във френска болница. Това е станало в понеделник, съобщават от Министерството на отбраната.
Самолетът е излетял в 11:27 ч. от летище "София" за летище "Шарл дьо Гол" в Париж, оборудван със специализирана медицинска апаратура и екипировка за безопасното транспортиране на малкия пациент.

На борда е имало и медицински екип. В 21:21 ч. в понеделник самолетът е кацнал обратно на летище "София", след извършена успешно авиомедицинска евакуация на детето.
Командир на екипажа е бил майор Веселин Асенов, помощник-командир капитан Николай Георгиев, а борден инженер майор Мирослав Пипев.























Снегът скри коварни капани по леда на язовира в Николово
Ремонтът на пътя Русе - Николово остава мираж
Хванаха пенсионер с фалшива банкнота от 500 евро в Габрово
Трима медици бяха пребити за седмица във Великотърновско
Румен Радев: Готови сме за битка