Всички новородени бебета ще имат този чип
- Редактор: Виктор Тошев
- Коментари: 1

Според няколко източника, от декември 2016 г., всички новородени деца в Европа ще имат подкожно поставен RFID чип. Този чип ще работи като GPS .
Данните, събрани от един или повече сензори в организма, ще бъдат предадени на мобилни телефони или таблети, където приложения ще дават на родители и педиатри информация за здравето и състоянието на бебето в реално време.
Но това, което много хора не осъзнават е, че тази технология съществува сега, и вече е одобрена от американската агенция за храните и лекарствата (FDA) за използване при хора.
Не само, че тези чипове "безшумно и невидимо" съхраняват и предават лични данни, но те също могат да бъдат кодирани, за да изпълняват различни други функции.
























Тревата в квартал „Чародейка“ избуя над 1,20 метра
Николай Нанков: Шишков подписа договорите за мантинелите
Областният управител на Русе проведе първия си приемен ден
Нов парк променя облика на квартал „Дружба“
Жена е с опасност за живота след инцидент на булевард...