Врачани в защита на братята - биячи
- Редактор: Владимира Ангелова
- Коментари: 0

Петдесет души участваха в протест във Враца срещу създадения обществен образ на убийци на братята Иван и Десислав Дамянови, които са разследвани за смъртта на 18-годишния Тодор Йорданов.
За тази вечер в няколко профила във Фейсбук излязоха съобщения, че се организира протест на врачани, които не са съгласни с прибързаната присъда "убийци", която част от местната общественост и някои медии наложиха на братята Иван и Десислав Дамянови, разследвани за смъртта на 18-годишният Тодор, съобщава БНР
В уречения час на площад "Суми" не се забелязваше струпване на хора, но постепенно се събраха 50 души, които въпреки недоверието към репортерите, изразиха гледната си точка:
Да изкажа първо съболезнования към семейството на починалото момче. Чисто по човешки, това е най-голямата трагедия! Но не бива да правим жертвите от Враца три. За съжаление нашата версия почива на това, че познаваме двамата братя. Всички ние сме близки - не сме някаква сбирщина от хора, емоционално подведени. До тук вярваме в обективното разследване, защото те не са тези, които са нападнали, те не са агресивната страна...Представям си, ако примерно беше дъщеря ми и нейната приятелка - тогава какво става? Излиза едно момче с бокс и ги пребива. Тогава какво правим? Оставете и съд, и прокуратура, нека те си свършат своята работа ....При този обществен натиск, който оказват група хора, дано правосъдието възтържествува!





















Над 400 сигнала на телефон 112 след опустошителните бури
Пускат аератори за спасяване на рибата в язовир "Николово"
Държавата праща багери преди социални работници в Стара...
Пуснаха глутница огромни кангали по улиците на село Николово
Пускат аератори за спасяване на рибата в язовир "Николово"