Валентин Кардамски: На САЩ Източна Европа вече не им трябва
- Редактор: Петър Симеонов
- Коментари: 0

Русия няма да отстъпи от конституционно закрепените си територии
В момент, когато светът затаява дъх относно бъдещето на международните отношения, експертите внимателно анализират предстоящите дипломатически ходове на големите сили. Международният анализатор Валентин Кардамски сподели важни наблюдения за предстоящите разговори между руския президент Владимир Путин и новоизбрания американски държавен глава Доналд Тръмп.
"Който се опита да отгатне за какво си говорят Путин и Тръмп, ще сгреши", заяви категорично Кардамски в ефира на предаването „Делници" с водещ Николай Колев по телевизия "Евроком".
Промяна в политическите вектори
Според опитния анализатор, разговорът между двамата световни лидери ще включва дискусия за възможното отпадане на част от досегашните политически вектори. Кардамски изрично посочи, че сред тези вектори се нареждат Съединените американски щати и Великобритания, което предполага значителни промени в глобалната политическа архитектура.
Експертът изрази убеждение, че по време на телефонния разговор между президентите Тръмп и Путин със сигурност ще бъде обсъден въпросът за бъдещето на украинския пристанищен град Одеса. Той информира, че неотдавна в престижното американско издание „Ню Йорк таймс" е публикувана статия, според която пристанището ще остане в руска територия.
"Путин няма да отстъпи от това, което вече е влязло в Конституцията на Русия като територия. Самото му показване във военна униформа е показателно", подчерта Кардамски, давайки да се разбере, че руският лидер демонстрира твърда позиция по териториалните въпроси.
Променящата се геополитическа карта
В заключителната част на своя анализ международният експерт отправи твърдение с потенциално сериозни последици за региона ни: "На САЩ Източна Европа вече не им трябва", посочи Валентин Кардамски, намеквайки за възможна промяна в американските геополитически приоритети при новата администрация на Доналд Тръмп.
Тези наблюдения повдигат важни въпроси относно бъдещето на международните отношения и мястото на източноевропейските държави в променящата се глобална среда.