В Сараево строят монумент на приятелството с България
- Редактор: Симона Георгиева
- Коментари: 0

В Сараево строят монумент на приятелството с България, съобщава Анадолската агенция, цитиарна от радио Сараево, сподели Нова телевизия.
Паметникът е в знак на признателност, че България е първата държава в света, признала независимостта на Босна и Херцеговина.
Той ще бъде изграден на място, където се пресичат улица "Република България" и "Алея Босна".
Проектът ще се финансира съвместно от двете страни.
За това са се договорили на среща представители на община Нови град Сараево и българското посолство миналата година.
























Хотели в Златни пясъци свалят цените с до 40%
ДАМТН: Община Русе бави ремонта на язовир „Николово“
Рибар извади трофейна пъстърва в река Огоста
Тревата в квартал „Чародейка“ избуя над 1,20 метра
Тревата в квартал „Чародейка“ избуя над 1,20 метра