Учениците от 5, 6 и 9 клас в СУ "Васил Левски" си остават вкъщи

6

Част от учениците в СУ "Васил Левски" в град Русе преминават на обучение в електронна среда с разрешение от МОН.

За това научаваме от съобщение на преподаватели от школото в онлайн групите на класовете.

"5, 6 и 9 клас преминават в ОРЕС, считано от 18.10.2021 г. до 31.10.2021 г. с разрешение от МОН. Часовете ще се провеждат изцяло синхронно с нормално часово разписание, като в 5 и 6 клас са по 30 минути, с по-големи междучасия", гласи съобщението.

Електронното обучение по график важи само за гореспоменатото училище - засега. Причината е, че там има висок брой ученици с доказан коронавирус. 

Решението е взето на база тенденцията за увеличаване на болните ученици през последните няколко дни със средно 20 деца на ден.

Изпращайте снимки и информация на news@dunavmost.com по всяко време на денонощието!

Най-четени новини

Календар - новини и събития

Виц на деня

– Дядо попе, жена ми беше на изповед, какво каза?

– Тайна... Само на излизане внимавай с рогата да не събориш иконите!

Нови коментари