Традицията е жива!
- Редактор: Ралица Тодорoва
- Коментари: 0
"Коледните писма и картички не са отживелица".
Това каза Даниела Георгиева от Централния пощенски клон в Стара Загора, предаде БГНЕС.
Всяка година през месец декември има увеличение на обемите от пратки, които хората изпращат към страната и чужбина. Най-често сред тях, освен подаръците, присъстват и поздравителните картички.
С около 2000 годишно се увеличава броят на пуснатите писма до Дядо Коледа. Една от вероятните причини за това е високият интерес към конкурса за най-красиво писмо, обявен от "Български пощи”.
Всяко дете получава отговор от добрия старец, стига да е посочило правилно името и адреса си и да е поставило пощенска марка на плика.
























Асен Василев: Бюджетът е писан от българската олигархия
Хотели в Златни пясъци свалят цените с до 40%
ДАМТН: Община Русе бави ремонта на язовир „Николово“
Рибар извади трофейна пъстърва в река Огоста
Тревата в квартал „Чародейка“ избуя над 1,20 метра