Тарикат прибра 44 хиляди евро от автомат за бутилки
- Редактор: Анна Тороманова
- Коментари: 0

37-годишен продавач на напитки в Кьолн прибра с 44 хиляди евро, манипулирайки автомат за връщане на празни пластмасови бутилки, инсталиран в магазин.
Мошеникът пренастроил машината като използвал магнитен сензор. По този начин подадената бутилка не се смачквала, а само отчитала плащане, което човекът прилежно прибирал. Повторил действието около 180 000 пъти, за което получил 44 362,75 евро.
Анонимно обаждане в полицията обаче прекъснало бързото му забогатяване и той бил арестуван на местопрестъплението.
Окръжният съд го осъдил на 10 месеца условно, предава ДПА.
На въпрос в съда как е имал търпение да направи толкова много едни и същи операции, измамникът отговорил: "За да съкратя времето, слушах радио".
























Асен Василев: Бюджетът е писан от българската олигархия
Хотели в Златни пясъци свалят цените с до 40%
ДАМТН: Община Русе бави ремонта на язовир „Николово“
Рибар извади трофейна пъстърва в река Огоста
Тревата в квартал „Чародейка“ избуя над 1,20 метра