Студена вълна и сняг връхлитат Турция за празниците
- Редактор: Петя Георгиева
- Коментари: 0

Температурите в Истанбул и Анкара падат драстично от утре, очакват се силни ветрове и валежи
Рязко застудяване и обилни валежи от сняг ще обхванат голяма част от Турция през предстоящите почивни дни. Студеният атмосферен фронт ще навлезе в страната още утре (25 декември), като ще засегне най-силно Истанбул, Анкара и западните райони, предупредиха от Координационния център за бедствия към Голяма община Истанбул (AKOM).
"Температурите, които в момента са над сезонните норми, ще се понижат значително от петък, а до неделя вечерта ще спаднат под 5 градуса," се казва в официалното съобщение на AKOM, цитирано от държавната телевизия TRT Haber.
Сняг и бурен вятър в мегаполиса
В Истанбул промяната на времето ще започне с дъжд в четвъртък, който във високите части на града ще премине в сняг. Синоптиците прогнозират, че през уикенда термометрите ще показват стойности около нулата, като нощните температури ще достигнат до минус 3 градуса. Очаква се обстановката да се усложни от силни северни ветрове, които ще засилят усещането за студ.
Зима в Анкара и Измир
Столицата Анкара също ще бъде засегната от студения фронт. В петък там се очакват валежи от дъжд, които в събота ще преминат в обилен сняг. Дневните температури ще се движат около 4 градуса, а нощните ще паднат под минус 2 градуса.
За района на Измир прогнозата предвижда облачно време и дъжд в четвъртък, като максималните температури през уикенда няма да надвишават 12 градуса.
Обстановка в страната
Лошото време ще обхване почти цялата територия на Турция. Очаква се значителна облачност и валежи в района на Мраморно море, крайбрежието на Егейско море и части от Черноморието. В градовете Сивас и Йозгат дъждът ще се смеси със сняг, което може да създаде затруднения за пътуващите по време на празничните дни.






















